Produktų, skirtų alergiškiems žmonėms, ženklinimas ECARF ženklu.


Audiniams, iš kurių siuvami mūsų anti-alerginiai patalynės užvalkalai* yra suteiktas ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation) sertifikatas. Nuo 2006 metų, ECARF ženklu buvo pažymėti tūkstančiai prekių ir paslaugų daugiau nei 30-tyje šalių.
(* – skirti žmonėms, alergiškiems dulkių erkutėms.)

Ką reiškia ECARF ženklas?

Produktai ir paslaugos pažymėti ECARF ženklu yra visiškai pritaikyti nuo alergijos kenčiantiems žmonėms.
Nepriklausoma ekspertų grupė sudaryta iš 15 skirtingų šalių mokslininkų ir laboratorijų darbuotojų nustatė kriterijus, pagal kuriuos yra vertinamos skirtingų produktų grupės. Nustatytos ribinės vertės ir atmetimo kriterijai užtikrina, kad alerginė reakcija bus mažai tikėtina. Kriterijai nuolat atnaujinami atsižvelgiant į naujausių mokslinių tyrimų išvadas.
Produktas ar paslauga gauna ECARF ženklą tik tada, kai išorinis auditas (pavyzdžiui TÜV auditas) ar tyrimai patvirtina atitikimą kriterijams.

Kuo išsiskiria ECARF ženklas?

Moksliškai pagrįstas ženklas – vertinimo kriterinjai paremti naujausiais moksliniais tyrimais.
Rekomenduojamas alergiškiems žmonėms – nepriklausomos vartotojų organizacijos šį ženklą pristato kaip labai patikimą.
Specializuotas ženklas – ekologinis ženklinimas negali pakeisti „alergijai draugiško“ ženklinimo, nes natūralios ir ekologiškos medžiagos taip pat gali sukelti alergijas.
Žinomas ženklas – žinomi prekių ženklais, tokie kaip Henkel, Philips, L’Oréal ar Daimler taip pat naudoja ECARF ženklą savo produktams ženklinti.
Tarptautinis ženklas – ženklas naudojamas daugiau kaip 30-yje šalių.

Šaltinis: www.ecarf.org