Faktai apie rudeninę sezoninę alergiją


Ruduo, kaip ir pavasaris, gali sukelti alergijos simptomų paūmėjimą žmonėms, kenčiantiems sezoninę alergiją. Sezoninė rudens alergija prasideda jau rugpjūčio mėnesį.
3 iš 4 žmonių kenčiančių nuo pavasarinės alergijos, taip pat kenčia ir nuo rudeninės alergijos.
Rudens ir pavasario alergijos simptomai, kaip rašo gydytojas alergologas ir imunologas dr. Purvi Parikh, yra labai panašūs. Tai kosulys, švokštimas, nosies užgulimas, sloga, čiaudėjimas, ašarojimas.
Rudenį alergijos simptomus sukelia:

  • Piktžolių žiedadulkės.
    Viena iš labiausiai alergizuojančių yra ambrozija. Pasaulyje jų yra apie 30 skirtingų rūšių (Lietuvoje auga dvi). Vienas augalas ore gali paskleisti iki milijardo sėklyčių, kurios pučiant vėjui gali nukeliauti tūkstančius kilometrų;
  • Pelėsis.
    Esant žemai temperatūrai ir didelei drėgmei susidaro puikios sąlygos pelėsiui plisti tiek namuose, tiek lauke. Lauke jis slypi pūvančiuose lapuose, dirvožemyje;
  • Dulkių erkutės.
    Padidėjusi drėgmė spartina dulkių erkučių dauginimąsi.

Rudens alergijos simptomus galime sumaišyti su peršalimo arba gripo simptomais. Peršalus ar sergant gripu jaučiamės prastai dvi – penkias dienas, o alergijai būdingi pertrūkiai: staiga atsiranda sloga, ašaroja akys, o po valandos visi šie negalavimai gali pranykti.

Šaltiniai: allergy free and more.com, bustle.com