Keletas patarimų, kaip pagerinti miego kokybę, sergant egzema.


Iki 83% sergančių egzema vaikų miegas yra sutrikęs. Atlikti tyrimai įrodė, kad gerai išsimiegoti trukdo niežulys, prasta savijauta bei stresas.
Prastas miegas pablogina ne tik fizinę ir psichologinę savijautą, bet ir pačią egzemą.

Pateiksime keletą rekomendacijų, kas, tikėtina, pagerins sergančiųjų egzema miegą.

Sureguliuokite kambario temperatūrą
Egzemos būklė tiesiogiai priklauso nuo kūno temperatūros: sušilus, suprakaitavus padidėja niežulys.
Mes siūlome prieš einant miegoti išvėdinti kambarį, sumažinti temperatūrą (3-5 laipsniais), esant galimybei, miegokite prie praviro lango.

Pasirinkite tinkamą patalynę
Patalynės audinys turi didelę įtaką Jūsų kūno temperatūrai.
Mes rekomenduojame apvilkti pagalves, antklodę ir čiužinį anti-alerginiais patalynės užvalkalais (apsaugančiais nuo dulkių erkučių). Dulkių erkutės yra viena iš egzemos priežasčių.
Specialūs patalynės užvalkalai, pasiūti iš tankaus, minkšto, gerai surenčiančio drėgmę ir kvėpuojančio audinio, gali sumažinti niežulį miego metu ir tai yra geriausias pasirinkimas žmonėms, kurie turi egzemą.

Apsaugokite save nuo nusikasymų
Daugelis žmonių miego metu nevalyvai nusikaso odą iki žaizdų taip dar pablogindami egzemos būklę. Mes rekomenduojame rankų pirštų nagus karpyti trumpai ir nakties metu mūvėti minkštas medvilnines pirštines.

Drėkinkite odą prieš miegą
Egzemos pažeistą odą 30 minučių prieš einant miegoti ištepkite storu sluoksniu emoliento. Taip kremas turės pakankamai laiko įsigerti į Jūsų odą.
Laikykitės „3 minučių taisyklės“: išsimaudę duše ar vonioje per 3 minutes turite nusišluostyti ir ištepti kūną emolientu, taip „užrakindami“ drėgmę odoje.

Sumažinkite stresą ir nerimo jausmą
Laikykitės miego režimo kasdien: eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu.
Užsiimkite atpalaiduojančia, raminančia veikla valandą prieš miegą: medituokite, paskaitykite knygą arba klausykitės ramios muzikos.
Venkite sunkiai virškinamo maisto, kofeino, rūkymo. Tai tik pablogina miego kokybę.
Prieš užmiegant išjunkite kompiuterį, telefoną. Elektronikos skleidžiama šviesa, gali apgauti Jūsų smegenis, kad dar ne laikas miegoti.

Šaltinis: www.healthline.com